مقالات

آنالیز سنگ آهن سنگ شکن ها

 

 

این عناصر  شامل فاکتورهایی میباشند که در قیمت سنگ اهن موثر هستند مثل :                                                                          

Fe , FeO , Fe2O3 , SiO2 , P2O5 , So3 , Al2O3 , TiO2


در صورت اینکه  مشتری  تشخیص دهد سایر عناصر دیگر موجود در سنگ آهن نیز مورد آنالیز قرار می گیرد و همینطور نوع  سنگ آهن از نظر هماتیت یا مگنتیت بودن سنگ نیز مشخص می گردد. ( سنگ شکن )

 

آنالیز سنگ آهن ( tfe )
- TFe  مگنتيت – هماتيت – آپاتيت – اولوژيست و كربنات آهن وسولفات آهن و غيره باشد

 

آنالیز سنگ آهن ( FeO )


FeO را  در طبيعت نمی توان یافت . ( سنگ شکن فکی ) علاوه بر آن بدليل پايداري و پتانسيلي كه دارا مي باشد، براي احياء آن به انرژي بالاتري نياز است ( از نظر تئوري ) ولي زمانيكه نتايج آناليز يك آزمايش را مطالعه مي کنیم با موضوع جالبي برخورد مي کنیم((FeO ))
 اگر FeO در طبيعت وجود خارجي ندارد پس چرا در آناليز سنگ آهن آنرا اندازه گيري مي شود ؟
باید گفت که  براي اندازه گيري مقدار مگنتيت و هماتيت موجود در سنگ آهن از اندازه گيري FeO استفاده  مي کنیم و يا اينكه به قولي مگنتيت را تركيب FeO و Fe2O3 مي نامنند ( ماسه شور )

بطور كلي بالاترين مقدار اكسيد آهن اندازه گيري 31/04مي باشد و عدد بالاتر از اين در سنگ آهن قابل قبول نمی باشد  و به همین دلیل  آناليز سنگ آهن مورد بررسي قرار مي گيرد . در حالت كلي اندازه گيري مقادير نوع مختلف آهن موجود در سنگ آهن (مگنت و هماتيت)قابل اندازه گيري از روشهاي معمول آزمايشگاهي نمی باشد ولي مي توان از محاسبه مقدار FeO و TF درصد بقيه مقادير آهن چون Fe3O4 و Fe2O3 را از طريق محاسبه بدست آورد.( نوار نقاله )

 

کلمات کلیدی:

سنگ شکن - سنگ شکن فکی - ماسه شور - نوار نقاله